Arhiva oznaka za: Mladen Vidović

Evo kako će izgledati novi Boogie Lab u Arena Centru

Novi veliki jukebox za nekoliko će nas tjedana dočekati u najbrže rastućem zagrebačkom kvartu. Boogile Lab priča nastavlja se u Arena Centru. Šuškanja o novom Boogiju u Zagrebu već neko vrijeme kolaju gradom, a sada je jasno da ćemo u gastro priči uživati i u najposjećenijem hrvatskom centru te destinaciji koja dočekuje goste na samom ulasku u grad.  Boogie ostaje vjeran svom stilu, no novi zagrebački oduševit će nas na prvu.

”Mjesto koje pušta najbolju hranu i kuha dobru glazbu” – slogan kreativne mlade ekipe iz Boogie Lab-a bio je inspiracija arhitektici Miji Petričević da dizajn proizvodnog pogona napravi u obliku velikog juboxa. To je jedan od detalja koji ćete na proljeće moći vidjeti u jednom od najbrže rastućih kvartova u Zagrebu.

„Osnovni koncept dizajna prostora, materijali i tonovi postavljani su u prvom lokalu u Parku Kneževa. Pomno razmišljajući i želeći poboljšati dosadašnje uratke dali smo si zadatak da u svaki sljedeći unosimo dodatne inovacije, koje se nadovezuju na postojeći, ali ga nadograđuju. Svaka lokacija svojom kvadraturom, gabaritima, tehničkim zahtjevima nalaže određene prilagodbe koje smo mi prihvatili kao izazov!“ – otkriva arhitektica Mia Petričević iz Studia Bunker.

Mladen Vidović i Karlo Vulin

Druga verzija Boogie Laba prilagođena je ovom frekventnom mjestu prizemnog dijela Arena Centra. A istu vide kao centar Laništa, kvarta koji se brzo razvija, koji ima puno mladih ljudi i obitelji željnih novih ponuda svih sadržaja. Vide kao izazov večernju “moonlight” vibru, ali vjeruju da će mnoge iznenaditi prilagodbom prostora u večernjem set-up-u kao i programima za istu. Ponuda hrane i pića bit će nešto izmijenjena nego u Parku kneževa, ali sve ostalo će biti isto. Iz Boogija se nadaju još i bolje jer i oni uče svaki dan.

Na 250 m2 unutrašnjeg prostora te 200 m2 terase očekuje nas nova Boogie revolucija. „Prostor pripreme proizvoda, pozicioniran na samom ulazu u novi lokal, podsjeća na veliki jukebox, kreativnu mašinu cijele priče. Centralni prostor naglašen je kružnim stolom, koji je možda najvedrija i najzabavnija točka prostora, a dodatnu atraktivnost daje stropno kružno ogledalo promjera 4m. Još jedna velika promjena su podne obloge koje ostavljamo kao iznenađenje. Boogie koncept je nepresušan izvor inspiracije, a naše palete materijala i boja se samo šire kako otkrivamo nove zanimljive teksture i tonove.“ – dodaje Mia Petričević i zaključuje: „Svakako je to jedan od rijetkih projekata čija je realizacija bolja od vizualizacija i ja se kao i svi čitatelji njoj jako veselim!“

Ovo je Boogiev manifest koji je novitet hrvatske gastro i poslovne scene

Idu korak ispred, iz menija su maknli najprodavanija jela jer se kose s manifestom!

Boogie Lab je nastao iz želje svih uključenih u projekt da naprave svoj mali dnevni boravak. Od samog otvaranja, postao je mjesto gdje, uz gastro priču, možemo raditi, provoditi vrijeme, ali i istraživati sve što nas zanima. Igrom slučaja, to što tim Boogie Laba zanima su hrana, ugostiteljstvo i glazba pa su svoj dnevni boravak odlučili otvoriti i drugima. Ideja od početka bila je da Boogie mora biti dobar za zaposlenike, okoliš i zajednicu, a posljedično će biti dobar i za vlastitu organizaciju. Svi uključeni u projekt već dugo su u industrijama ugostiteljstva i proizvodnje hrane te su kroz Boogie htjeli dati svoje viđenje kako te industrije mogu izgledati. Ovaj manifest je njihovo viđenje kako žele da Boogie svijet izgleda. Možda neće uvijek biti 100% uspješni, ali to će im biti samo još jača motivacija da mijenjaju stvari još dublje u korijenu.

Mladen Vidović i Karlo Vulin

Boogie Lab iz svog menija miče neke od najpopularnijih namirnica kao što su avokado i losos. Sva hrana koja se služi u Boogie lokalima je i bit će sezonska i lokalna. Članica tima Ljiljana zadužena je samo za obilazak i nabavku hrane sa zagrebačkih tržnica. Uz to, ekipa iz kuhinje jednom u dva tjedna također obilazi tržnice i prilagođava jela promjenama u ponudi. Gdje god je moguće teže nabavci ekoloških proizvoda, ali također cijene i male OPG-ovce koji se drže dobrih proizvođačkih praksi, a koji zbog različitih razloga još uvijek nemaju certifikate. Meso i ribu također nabavljaju od lokalnih uzgajivača ili lovaca. Od njih traže garanciju da prilikom uzgoja ne upotrebljavaju hormone i antibiotike. Upravo iz tih razloga na jelovnicima više nećemo pronaći proizvode poput avokada i lososa. I naravno, sve što ima ikakve veze s tijestima i fermentacijama radi se tu, par metara od našeg stola.

Boogie obitelj trenutno broji preko 150 članova od kojih je jedan dio u proizvodnji hrane i pekarstvu, a drugi dio u ugostiteljstvu i prodaji. Da ne bi bili obitelj samo na papiru, brinu se da svi članovi imaju prilike za rast i napredovanje. Uz to, velika tema je i balans između života i posla. Žele skinuti stigmu s ugostiteljstva i omogućiti konobarima i kuharima normalan životni stil i 40 satni radni tjedan. Također, u Boogieu imaju i knjižnicu s više od 300 naslova koja služi kolegama, a uskoro i nama.

Pod zajednicom smatraju goste, susjede, najmodavce, dobavljače te sve pojedince na čije živote utječe Boogie. Kao i njima unutar sustava, želimo da svojim radom Boogie barem malo poboljša svakodnevicu. Gostima žele pružiti domaću i opuštenu atmosferu. Velika tema im je glazba, toliko velika da se nalazi i u samom imenu. Uz sve druge male bitke koje smo pokrenuli – jedna od važnijih nam je bitka protiv loše glazbe.

Danas je teško zaobići teme globalnog zagrijavanja i onečišćenja okoliša. Boogie ima jednostavnu filozofiju. Žele ostaviti svijet malo čišćim i boljim nego smo ga zatekli. Znaju da sami ne mogu riješiti globalne probleme, ali vlastitim djelovanjem možemo napraviti bolje za svoj dom, kvart ili grad, a možda inspiriramo i druge pa se naš utjecaj proširi. U sklopu Lab-a i pogona sve što je moguće recikliraju. Svaka namirnica u upotrebi ima svoj zacrtani prvi i drugi život već prilikom njezinog odabira. Kroz Deli Shop prodaju zero waste deli proizvode koji nastaju kao nusproizvodi kuhanja, a kroz projekt Dupli kruh pokušavaju spojiti dva svijeta pa iz viškova pivske industrije proizvode kruh i doniraju potrebitima.

Karlo Vulin u Boogie Labu

Ovaj manifest itekako se vidi i u novom meniju koji nas je dočekao s povratkom s odmora. Tu su tako nova jela s brojnim domaćim namirnicama kao što su fermentirani tortelloni s patkom, jadranska orada s quinojom, kajgana s jadranskim kozicama te brojni drugi noviteti.

 

Foto: Filip Popović i Sunčana Barušić

Boogie Lab, bistro, bakery i bar novo je cool mjesto u Zagrebu

Otvorio se najveći pekarski laboratorij. Boogie Lab je bistro, pekarnica i bar koji se smjestio u novom kompleksu Park kneževa u Ulici Kneza Borne u Zagrebu na više od 450 m2 unutarnjeg prostora, te velike terase s dvorišne strane, prekrasne interpolacije koju potpisuju VMD I 3LHD studio.

Za otvaranje Boogie Laba zaslužni su Karlo Vulin i Mladen Vidović, koji su udružili znanje i keirali mjesto u kojem gosti mogu uživati od 7 sati ujutro, pa sve do ponoći.

Mladen Vidović i Karlo Vulin

“Ovaj bistro u retro izvedbi ima 150 sjedećih mjesta, unutra i na terasi koja je odvojena od gradske vreve. „Imali smo odriješene ruke prilikom uređenja prostora. Želja nam je da se gosti dobro osjećaju u ovom prostoru. Koncept najbolje opisuje slogan sunshine, moonlight i good times preuzet od poznatog refrena pjesme Blame It on the Boogie grupe Jacksons 5!“ – otkriva Mladen Vidović prema čijim idejama je dizajniran ovaj prostor.

Laboratorij okusa Boogie Lab postavljen je tako da razvija nove tehnologije, okuse i jela. Koncept Boogie-a počinje u ranim jutarnjim satima kada dominira priča craft pekarnice i doručka s naglaskom na kruhove koji se peku na licu mjesta te jela koja se mogu ponijeti. Peciva od lisnatog tijesta s raznim nadjevima, kombinacije kiselih gljiva i bešamela, pečenih cherry rajčica, pesta od bosiljka do egzotičnih kombinacija poput kimchia i pizze iz pravokutnih plehova samo su dio jutarnje ponude.

Kako dan odmiče, u periodu od 9 do 12 sati ovdje je sve podređeno brunchu koji će gosti rado provesti u društvu poslovnih partnera ili pak prijatelja. Brunch meni uključuje eggs benedict, shakshuku i druge delicije. Za ručak postoji je izbor od devet jela među kojima su tjestenine od fermentiranog tijesta s umacima i punjenjima, bogate salate, piletina sa sourdough mlincima te drugo.

„Namirnice se u Boogie-u iskorištavaju maksimalno, npr. ako u pekarnici ostane kruh, prokuhava se i puštamo da fermentira dva dana, procijedi se i od ostatka mase radimo pastu koju koristimo u okruglicama nalik na falafel. Izdvojeni sok se reducira dok ne dobijemo umak prepun okusa, koji zatim dodajemo raznim jelima. Tako namirnicama dajemo novu namjenu!“ – otkriva Karlo Vulin, jedan od začetnika sourdough revolucije, te dodaje: „Ono što nam ostaje od lisnatog tijesta, koristi se za pripremu slatkog složenca od kruha ili bread pudinga“.

Od 18 sati završava dnevna ponuda te počinje ona večernja. Velikim zavjesama, kao u teatru, odvaja se dnevni dio, počinje good times atmosfera te vrijeme moonlight menija čiji su zalogaji u obliku tapasa. Svako jelo nosi jedno tijesto koje je unaprjeđeno na njima svojstven način. Namirnice koje koristi Boogie lokalnog su porijekla, mlijeko je tako s Velebita, sirni proizvodi su iz sirane Vedrine, a povrće je s Dolca.

Boogie bar nudi dva blenda Boogie kave te crfat piva. Za vinsku priču zadužen je bio Zvonimir Krželj, dok je barmen Jere Bebić kreirao koktel kartu inspiriran koktelima s početka 20. stoljeća i pića iz razdoblja američke prohibicije.

Boogie će sigurno postati mjesto kojem će se gosti svakodnevno rado vraćati. Nekoliko njegovih priča, uređenje koje pri svakom dolasku otkriva nove detalje, te osoblje koje će prepoznati želje gosta, najbolja su pozivnica.

 

Foto: Filip Popović i Sunčana Barušić